Nowelizacja zakłada między innymi przedłużenie Ukraińcom legalności pobytu. W czwartek, w odpowiedzi na pytania TVN24, rzeczniczka Rady Teresa Brykczyńska podkreśliła, że śledztwo “toczy się w sprawie i nie dotyczy konkretnej osoby”. Ta inwestycja Warrena Buffeta była przez ostatni rok owiana tajemnicą. W końcu jednak ujawniono, że Berkshire Hathaway – fundusz, którym zarządza miliarder, posiada 26 milionów akcji, wartych około 6,7 miliarda dolarów, w firmie ubezpieczeniowej Chubb.

Ceny na Orlenie nadal nierynkowe. “Diesel powinien kosztować około 7 zł za litr”

  1. 26 kwietnia Orlen oferował benzynę Eurosuper 95 po5 123 zł/m3, czyli po przeszło 6,30 zł/l brutto.
  2. Zmiany cen ropy i paliw w najbliższym tygodniu będą w głównej mierze uzależnione od prognoz pogody i światowego popytu.
  3. Systemy do zarządzania zasobami ludzkimi nie tylko zwiększają efektywność pracy zespołów HR, ale także wspomagają rozwój pracowników poprzez planowanie szkoleń i wzmacnianie zaangażowania, co zapobiega nadmiernej rotacji.
  4. Na spadki cen wpłynęły dane potwierdzające niewielki wpływ huraganów w Zatoce Meksykańskiej na wydobycie ropy, produkcję paliw oraz poziom zapasów.
  5. Na giełdzie londyńskiej 4 sierpnia ceny paliw były wyższe od cen z 28 lipca o 1,55-4,32 proc.

Z kolei najtańszy gatunek benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 podrożał do 4929 zł, czyli odpowiednio o 67 zł i 188 zł. Według najnowszych danych ceny paliw na polskich stacjach benzynowych spadają. Najbardziej potaniała cena oleju napędowego (ON), która jest niższa o 4 grosze. Na drugim miejscu uplasowała się cena PB95 z obniżką o 3 grosze.

Jakie będą ceny paliw w Polsce? Prognozy analityków

Istnieje jednak sporaszansa, że w najbliższych dniach zobaczymy obniżki na stacjach paliw. “Spodziewam się delikatnych wzrostów cen hurtowych paliw. Ceny detaliczne natomiast mogą się ustabilizować i nieznacznie oscylować plus minus 1 grosz” – powiedział PAP w piątek Andrzej Florczak z BM Reflex. Niemieccy kierowcy mieszkający przy granicy często jeżdżą tankować do Polski, by zaoszczędzić na paliwie. Jak informuje serwis rbb, pod koniec kwietnia na jednej ze stacji doszło jednak do pomyłki, w efekcie której zamiast benzyny kierowcy tankowali olej napędowy.

Upadły polski gigant na sprzedaż. Obniżono cenę wywoławczą

Drugi tydzień maja przyniósł stabilizację cen na stacjachpaliw. Za litr benzyny Pb95 płaciliśmy średnio 6,67 zł/l, czyli podobniejak przed majówką – wynika z danych BM Reflex. Baryłka ropy Brent na giełdzie w Londynie jest obecnie tańsza niż miesiąc temu o ponad 10 proc. Za dolara amerykańskiego w piątek wieczorem trzeba zapłacić blisko 4,03 zł.

Kłody pod nogami polskich mebli

W tym roku po raz kolejny na konta emerytur mają trafić tzw. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej proponuje, by dodatkowe roczne świadczenie Fellow Gubernator Blasts Kristi Noem za wynajem COVID Run Rampant pieniężne było wypłacone w 2024 r. We wrześniu – tak wynika z informacji zamieszczonej w czwartek w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Pomoc dla obywateli Ukrainy. Jest decyzja Sejmu

Jeszcze bardziej ewidentna jest sytuacja w przypadku olejunapędowego, który w piątkowym cenniku Orlenu figurował po zł/m3,czyli ok. 6,19 zł/l po doliczeniu 23% VAT. To o 11 gr/l taniej niż przedtygodniem i już o 49 gr/l mniej, niż wynosi przeciętna cena detaliczna tegopaliwa. Zatem w tym przypadku potencjał TradeAllCrypto opinie do obniżenia cen detalicznych wynosi aż30 groszy na litrze. Oczywiście pod warunkiem, że ceny hurtowe nie zaczną rosnąć. Analitycy wskazali, że głębokość korekty w hurcie “i pierwsze, notowane na części stacji obniżki, są zapowiedzią tego, że w kolejnych dniach tankowanie powinno być tańsze”.

Dow Jones po raz pierwszy przekroczył poziom 40 tysięcy punktów

Dla dużych przedsiębiorstw, administracji publicznej, opieki zdrowotnej, edukacji, dostawców usług internetowych i handlu detalicznego. Posiadacze aut od lat zmagają się z zagrożeniem, jakim jest ich ewentualna kradzież. W przypadku pojazdów wyposażonych w technologię KeyLess popularną metodą kradzieży jest ta „na walizkę”. Z tego artykułu dowiesz się, na czym ona polega i jak skutecznie zabezpieczyć przed taką kradzieżą swój samochód.

Na giełdzie londyńskiej 4 sierpnia ceny paliw były wyższe od cen z 28 lipca o 1,55-4,32 proc. W kwietniu i w marcu eksperci odnotowali nieznaczne wzrosty cen najmu w części miast – informują eksperci z Expandera i Rentier.io. Natomiast w jednym mieście wschodniej części Polski stawki najmu osiągnęły historyczny 5 rzeczy które chciałbym wiedzieć zanim zacząłem handlować wynik. Pomimo odbić stawek, po znacznym ich spadku w I kwartale 2024 roku, rentowność najmu spadła. W ocenie analityków “średni poziom zmian odzwierciedla kierunek, w którym będą szły ceny na stacjach w kolejnych dniach, ale skala zmian i poziom cen na poszczególnych stacjach będą w dalszym ciągu zróżnicowane”.

Z kolei w ujęciu rocznym, największe podwyżki były w sieci Lidl, w której średnia cena koszyka w kwietniu 2024 r. Hurtowe ceny podnosi też Aramco Poland, które – podobnie jak Orlen – handluje paliwami wyprodukowanymi w gdańskiej rafinerii. Kontrolowana przez saudyjski koncern firma sprzedaje olej napędowy w hurcie po 4992 zł, a benzynę Pb95 po 4958 zł. Tym samym w tydzień podniosła ceny tych paliw odpowiednio o 127 zł i o 151 zł.

Ostatnie miejsce na podium zajęła cena LPG, która poszła w dół o 1 grosz. “W czwartek spadły ceny ropy i produktów gotowych i od jutra można się spodziewać, że rafinerie wprowadzą obniżki cen hurtowych paliw w kraju o około 3-5 groszy na litrze” – dodała. Zdaniem analityków z biura Reflex, które monitoruje rynek paliwowy, w najbliższym tygodniu hurtowe ceny paliw powinny się ustabilizować, natomiast ich ostatnie zwyżki mogą się przełożyć na wzrost cen detalicznych. Ceny na stacjach paliw w Polsce z pewnością będą rosły – prognozują analitycy. Jak zwracają uwagę, coraz trudniej znaleźć stacje, gdzie można zatankować w cenie poniżej 6 złotych za litr.